Ivan L. (-)

Hess S. (Ivan L.)

Vylúčenia: 1:0, Oslabovky: 0:0, Presilovky: 0:0

Komentár k zápasu:

Prvý finálový zápas začal opatrne a prvý gól padol až v siedmej minúte. Presadili sa Crazy Oranges a tak sa ujali vedenia. To im však nevydržalo ani minútu a Dobre No dvoma zlepenými gólmi otočilo skóre vo svoj prospech. Hra bola veľmi vyrovnaná a oba tímy mali niekoľko šancí na skórovanie, nakoniec sa to ale podarilo len Trajteľovi, ktorý vyrovnal a keďže sa do konca tretiny už nik nepresadil, museli tímy v tej druhej začínať odznovu. A opäť sa vstup do tretiny lepšie podaril hosťom z Crazy Oranges a po druhom góle Trajteľa viedli 2:3. Bezgólovú chvíľku ukončil vyrovnávajúcim gólom Belluš. To naštartovalo hostí, ktorí v rozpätí 10 sekúnd získali dvojgólový náskok, keď sa prvýkrát vo finále presadil Hess a naopak hetrik skompletizoval Trajteľ. Ešte do konca druhej tretiny sa podarilo obhajcom z Dobre No znížiť, no tak ako v prvej tretine ani v tej druhej sa za posledné 3 minúty už nepodarilo nikomu skórovať. A to aj napriek tomu, že Crazy Oranges mali k dispozícii trestné strieľanie po postavení súpera v malom bránkovisku. Toto ale nevyužili a tak do tretej tretiny nastupovali s tesným jednogólovým náskokom a takmer dvojminútovou presilovkou. Aj keď nevyužili ani túto výhodu, onedlho znovu zvýšil na rozdiel 2 gólov hosťujúci Pintér. No jednou z vlastností, ktoré zdobia hráčov Dobre No je bojovnosť a opäť sa im podarilo skórovať dvakrát za krátky čas a tým sa dotiahli na súpera. Ten si ale hral svoju hru ďalej a tretíkrát sa vrátil do vedenia zásluhou najlepšieho strelca ligy Laciho Ivana. Majster sa ale nevzdal a prvú prehru v tejto sezóne nechcel pripustiť. Minútu pred koncom tretej tretiny sa podarilo vyrovnal svojím druhým gólom v zápase Jakub Fazekaš a tým dostal zápas do predĺženia. To nakoniec trvalo len 43 sekúnd keď po Ivanovej prihrávke skóroval opäť Hess a rozhodol o víťazstve svojho tímu. V historicky prvom predĺžení v LFL si tak majstrov skalp odniesol statočne bojujúci tím Crazy Oranges.