Kvočka R. (Štarke I.)

Marko M. (Kvočka M.)

Vylúčenia: 0:1, Oslabovky: 0:0, Presilovky: 1:0

Komentár k zápasu:

Hra začala, ako sme predpokladali – vo vysokom a náročnom tempe. Už od úvodu si súperi nič nedarujú. Prvá lajna delfákov sa ukázala už v druhej minúte, exekútor bol tradičný strelec Palonder. Bobri svoju kožu nedali lacno a v 8. minúte znížil Roman Kvočka. Bobří Banda dnes využívala chyby súperov, inak tomu nebolo ani pri druhom góle, kedy bol Marko sám pred bránou a R.Kvočka ho našiel. Stretnutie sa postupne prenieslo výkonmi a v 13. minúte aj stavom do remízy. Vedenie prebrali Delfáci, vyrovnanie mal koncom 16. minúty na hokejke Murín, no zaváhal. Nedáš, dostaneš! Toto staré pravidlo pretavil do skutočnosti údajnou najsilnejšou strelou kola Kollár, keď zvýšil na 5:3. Zasa najkurióznejší, od vlastného hráča tečovaný gól, dostali Delfáci v 19. minúte po strele Marka. V 3. tretine emócie gradovali. Opätovné vyrovnanie priniesol Bobrej bande Roman Kvočka po naservírovanej prihrávke od Ivana Štarkeho. Palonder by šiesty gól Delfu vstrelil, aj keby tam zahynul, obetavo doskočil a do prázdnej brány zakončil. Emócie vrcholili v tvrdosti hry, správaním hráčov na čele s Marekom Markom. Toľko pádov a sťažovania človek nezažije ani v divadle. Rozhodcovia si to isto „užili“. Toto správanie sa niektorých hráčov je škvrnou na dobrom zážitku z dobrého florbalu. Nesimulujte, prosím!!! Bobří Banda znova dorovnala a víťazný gól vstrelil v čase 27:42 Marek Marko.