Pred playoff 2016 vám k nemu prinášam zopár informácií nových aj starších pre osvieženie pamäte o organizovaní, priebehu, pravidlách i vyhodnotení.

• Semifinále (ďalej len skratka SF) organizujú Zlomené Hokejky a Delfáci 19.3.2016
  • Finálový turnaj (ďalej len skratka FT) organizujú Dobre No a Bobří Banda 9.4.2016
  • Prvý zápas SF aj FT začína ráno od 08:00
  • SF aj FT sa hrajú na 2 víťazné zápasy
  • Zápasy sa striedajú nasledovne: 1.zápas 1.SF, 1.zápas 2.SF, 2.zápas 1.SF a 2.zápas 2.SF, prípadný 3.zápas 1.SF alebo krátka prestávka pred 3.zápasom 2.SF (záleží na dohode oboch tímov)
  • Na FT začína 1.zápas o 3.miesto, potom 1. zápas finále,...
  • Keďže minimálne sa odohrajú 4 zápasy a maximálne 6 zápasov, zostáva nám priestor na 1-3 priateľských zápasov - ak sa dohodnú nejaké.
    Zápas:
  • Zápasy v SF trvajú 3 x 10 min. čistého času (ako v základnej časti)
  • Zápasy v FT trvajú 3 x 12 min. čistého času (tak finále ako aj o 3. miesto)
  • 1.SF hrá prvý tím po základnej časti (Dobre No) proti štvrtému tímu (Zlomené Hokejky)
  • 2.SF hrá druhý tím po základnej časti (Delfáci) proti tretiemu tímu (Bobří Banda)
  • Po prípadnej remíze nasleduje 5 min. predĺženie hrané na rýchlu smrť, t.j. kto strelí v predĺžení prvý gól, ten vyhrá.
  • Ak sa nerozhodne ani v predĺžení, budú nasledovať samostané nájazdy
  • V základnej sade nájazdov nominuje každý tím po 5 rôznych hráčoch - žiaden hráč nesmie ísť v základnej sade viackrát!
  • Ak sa nerozhodne ani v základnej sade samostaných nájazdov, budú nasledovať ďalšie kolá nájazdov systémom rýchlej smrti, t.j. 1 kolo = 1 nájazd z každého tímu, až kým niektorý tím rozhodne o svojom víťazstve
  • V systéme nájazdov rýchlej smrti hra končí ak v jednom kole 1 hráč strelí gól a jeho súper gól nedá
  • V systéme nájazdov rýchlej smrti už môže 1 hráč absolvovať aj viacej nájazdov a môže to byť aj hráč, ktorý absolvoval aj základnú sadu nájazdov
  • Tak SF ako aj FT sa hrá na 2 víťazné zápasy.
    Účastníci hry:
  • Každý hráč v playoff (vrátane brankárov) musí mať na drese rovnaké číslo ako v zápise o stretnutí, inak nemôže tento hráč na zápas nastúpiť! (číslo môže byť aj napísané aj fixkou, ale musí byť viditeľné)
  • Kapitán tímu musí mať na ramene kapitánsku pásku, aby rozhodca vedel kto s ním môže komunikovať!
  • Hráči v poli nemôžu mať na sebe dlhé nohavice (povolené sú len krátke nohavice po kolená), kolenačky ani turfy
  • Bandáže na kolená a klasické futbalové / florbalové holenné chrániče sú povolené (žiadna hokejová ani hokejbalová výstroj!)